Thailand met kinderen

Marieke & Marieke on 19 april 2024
Op 19 april vertrokken we met Etihad vanaf Amsterdam via Abu Dhabi naar Bangkok. Na fijne rustige vluchten zijn we na aankomst meteen doorgereisd naar Ayuttaya. We werden op de luchthaven van Bangkok erg vriendelijk ontvangen door Tum die ons naar onze chauffeur bracht. Het is een wat langer transfer om meteen door te reizen maar dat was echt wel de tijd waard. We verbleven hier 2 nachten in het Baan Thai House hotel. Dit is een erg fijne accommodatie met een prachtige groene tuin, fietsen te huur en een heerlijk zwembad.

Op de eerste volle dag hebben we per TukTuk de oude stad en de prachtige oude tempels bekeken. De kinderen vonden het erg indrukwekkend om de enorme bouwwerken en de historie erachter te zien. Aan het einde van de middag was het wel tijd voor ze om terug te gaan naar het hotel en lekker te zwemmen. De volgende dag hebben we nog wat rondgekeken en vooral ook genoten aan het zwembad. We moesten in de avond de trein in om naar Chiang Mai te gaan. De trein is een erg leuke maar geen comfortabele manier van reizen. We zouden het zo weer doen maar slapen was er eigenlijk niet echt bij.

In de ochtend hebben we wat boodschappen gedaan op het station en zijn we netjes opgehaald voor ons transfer van ca 2,5u de bergen in. Hier hebben we geslapen in de homestay van het Elephant Freedom Village. Wat een prachtige locatie en wat een gastvrije mensen. We zijn op pad geweest met de olifanten en hebben in een lokaal dorpje gekookt en gegeten. We waren de enige toeristen, hoe speciaal is dat en wat een echte lokale ervaring heb je dan.

Chiang Mai mocht natuurlijk ook niet ontbreken in onze reis. Hele leuke en gezellige stad, overal lekker eten, vriendelijke mensen en meer dan genoeg TukTuks om de stad te ontdekken. Wij zijn een dag met een gids op pad geweest, papier gemaakt van olifantenpoep, geluncht aan het meer en daar heerlijk gezwommen, de nachtmarkt ontdekt, lekker geslenterd door de stad en heerlijk op een terras gezeten.

Na Chiang Mai was het tijd om te vliegen naar Bangkok. Hier hebben we de auto opgehaald en zijn we dwars door de stad naar de I Love Phants Lodge gereden. Dit is een rit van ca 3u maar supergoed te doen, de wegen zijn goed en de navigatie werkt uitstekend. Bij I Love Phants hebben we een paar dagen genoten van onze luxe villa met zwembad en uitzicht op het verblijf van de olifanten en Gibbons.

Hierna zijn we verder gaan afzakken naar het zuiden. Onderweg hebben we een stop gemaakt en geluncht met onze lokale agent bij een prachtige biologisch restaurantje. Hierna was het nog 3u rijden naar ons volgende hotel. Ook dit was weer heel goed te doen, we hebben deels de "snelweg" genomen en deels binnendoor. Prachtige plantages van kokosbomen, palmolie en bananen en daartussen kleine nederzettingen en dorpjes.

We zijn met de vissersboot naar Koh Kye gegaan en hebben daar gesnorkeld. Prachtig koraal, heel veel vissen, anemonen, enorme oesters en ook hier waren we alleen. Het is werkelijk een paradijsje wat je dan helemaal voor je alleen hebt.

Weer tijd om iets verder terug te gaan rijden richting Bangkok want het einde van reis kwam iets meer in zicht. Nog een paar dagen genoten van de natuur en cultuur van Sam Roi Yot. Met een bootje naar een prachtig strand waarvandaan de klim naar de Phraya Nakhon Cave begon. 500 hoogtemeters en ca 2km klimmen, heel pittig maar het was zo de moeite waard. Na rond te hebben gekeken in de grot en bij de tempel zijn we op het gemak terug gewandeld en hebben we op het strand verse smoothies gedronken en lokaal vers fruit gegeten. Moe maar voldaan weer in het bootje terug en meteen maar naar het hotel gegaan om nog even lekker te zwemmen.

Bangkok mocht natuurlijk ook niet ontbreken tijdens onze reis. Hier hebben we vooral veel gedaan met openbaar vervoer en de tuktuk. We zijn een dag op pad geweest met Tum en zij heeft ons onder andere meegenomen naar Wat Arun, een lokale markt en we hebben een mooie tocht per longtail gemaakt over de Klongs. Natuurlijk hebben we ook nog gefietst in het oude Bangkok, dit is ook echt goed en veilig met kinderen en goede fietsen ook voor de kids! Wij hadden in Bangkok een hotel met een fijn zwembad en dat is wel echt een must in Bangkok. Je wilt aan het einde van de reis ook nog wel even kunnen ontspannen en in het zonnetje kunnen liggen.

Op het moment dat wij in Thailand waren was er een hittegolf met extreem hoge temperaturen maar ondanks dat hebben wij genoten van de reis. We hebben samen met de kinderen een goede balans gemaakt tussen dingen ondernemen en in de middag tussen 15u en 16u weer aan het zwembad te liggen. Thailand is een fijne bestemming met kinderen. Ideaal met een huurauto en er zijn nog genoeg plekken die nog niet over ontdekt zijn door toeristen.