Gastvrij en authentiek Thessaloniki
Op dinsdag hebben we een fietstour van Baja Bikes gedaan waarbij we de highlights van Thessaloniki zijn gaan bezoeken. Onze gids was een leuke Nederlandse getrouwd met een Griek. Tijdens de tour vertelde ze met trots over ‘haar’ stad. Deze fietstour is echt een aanrader om meer achtergrondinformatie van en een andere manier van kijken op Thessaloniki te krijgen.
Een aantal kenmerken van de stad zijn onder andere: De inwoners van Thessaloniki nemen de toeristen gewoon op en worden niet apart behandeld. Ook lopen er 50 zwerfhonden die elke inwoner bij naam kent en goed worden verzorgd net als de vele katten. Er worden in de avond bakjes met eten voor ze neergezet.
In de ochtend ontbijten de Grieken vaak met een Bougatsa. Deze Griekse lekkernij is een soort van tompouce van bladerdeeg gevuld met fetakaas, spinazie of zelfgemaakte custard. Alle drie de varianten zijn echt aan te raden eens te proeven!
Inwoners van Thessaloniki zijn erg geduldig en je hoort in de stad dan ook weinig getoeter. In de periode dat wij met vakantie waren, begin september, zijn de scholen weer begonnen en hebben de grootouders de tijd weer voor hunzelf. Hen zie je dan ook veel op straat om te genieten van een lekker kopje koffie.
Op de authentieke markten Kapani en Mondiano kun je nog allerlei soorten vis, vele soorten thee en kruiden, olijven, vers vlees en vers gebrande koffie halen. Leuk om over heen te wandelen.
Langs de boulevard, Nikis, hebben we het kunstwerk “Umbrellas” van de Griekse architect Giorgos Zogolopoulos bewonderd. Daarna zijn we langs het standbeeld van Alexander de Grote op zijn paard in de wijk Nea Paralia gefietst. Met als laatste bezienswaardigheid de Witte Toren, een echt herkenningspunt en bezienswaardigheid van de Griekse havenstad.
Na de tour natuurlijk aan de gids gevraagd wat een leuk Griekse restaurant is voor een lunch, ze adviseerde Rouga. Samen met de andere fietsers van de tour hebben we daar lekker wat eten gedeeld. De rekening was verrassend laag, als je niet perse aan de boulevard wilt eten, is Rouga een zeer goed alternatief met goed eten.
De gastvrije stad Thessaloniki heeft ons echt heel positief verrast en was een fijn soort citytrip voor onze heerlijke vakantie in Halkidiki.