Reis Singapore

De meest futuristische stad: Singapore

Tamara Smets on 24 dec 2024

Als ik mijn lievelingsstad wereldwijd zou moeten opnoemen, zou ik meteen Singapore zeggen. Al staat Bangkok op een goede tweede plaats. Singapore is echt een next-level stad. En niet alleen een stad, want Singapore is namelijk zowel een land als een stad. Wist je dat al?!

Tijdens mijn drie maanden rondreis door Azië bezocht ik met Kerst Singapore. Het is al een waanzinnige stad, maar tijdens die dagen helemaal. Singapore staat bekend als een hele dure bestemming waarbij je failliet weer thuiskomt. Ik kan je verklappen: dat valt echt mee.

Natuurlijk kan je eten bij de meest chique restaurants, shoppen in de vele designerwinkels en overpriced cocktails bestellen, maar dat is écht niet nodig. Ik vond mijn uitgaves zelfs meevallen. Er zijn zoveel gratis highlights in de stad, je kan water uit de kraan drinken en het barst er van de gezellige, betaalbare hawker centers (een soort foodmarkten). En dit zijn nog maar een paar van de tips die ik heb.

Omdat het Kerst is besloten we wel ons hotel al op tijd te reserveren. Het was een pareltje van een kamer op een toplocatie. Geen grote kamer, maar wel voorzien van alle faciliteiten en met luxe details.

Als je in Singapore bent wil je de meest bekende highlights natuurlijk wel gezien hebben. Voor sommige highlights is het goed om vooraf kaartjes te kopen, denk hierbij aan Marina Bay Sands en Gardens by the bay. Ga trouwens niet regelrecht van het vliegveld het centrum in, want je móet een stop maken bij de waterval HSBC RAin Vortex. Deze is gelegen op het vliegveld van Singapore en dit is de grootste indoor waterval ter wereld (40 meter hoog). Je citytrip begint al waanzinnig als je deze waterval kunt afvinken.

Het vervoer in Singapore is trouwens waanzinnig goed geregeld. Het heeft een metrosysteem waar je U tegen zegt en alles is brandschoon. Waag het niet om iets op de grond te gooien want je hebt meteen een peperdure boete aan je broek hangen. Het in- en uitchecken gaat supermakkelijk met je creditcard, geen gedoe met dure toeristentickets dus. Voor een paar cent maak je al een ritje en sta je zo aan de andere kant van de stad.

Wat ik ook altijd leuk vind in een onbekende stad, is een fietstour doen. Op deze manier leer je de stad van een andere kant kennen en zie je veel in korte tijd. Daarnaast is het ook wel lekker om even niet te lopen of in de metro te zitten.

Mocht je zin hebben om te shoppen, dan zit je aan het juiste adres bij Orchard Road. Dit is de droom van iedere shopaholic: een straat van 2,2 kilometer lang met meer dan 20 shoppingmalls!  Van H&M tot de meest dure merken, deze bruisende straat heeft het allemaal. Je kan je makkelijk een hele dag vermaken. Is shoppen niet helemaal jouw cup of tea? Dan is het nog steeds een leuke straat om doorheen te slenteren. Sla de zijstraatjes met mooie gebouwen niet over.

In de avond moet je zeker een kijkje nemen bij Garden Rhapsody. Deze spectaculaire lichtshow wordt iedere avond gehouden bij de Supertrees, georganiseerd door Gardens by the bay. Het is een heel speciale licht- en geluidsshow waar je je ogen uitkijkt. De Supertrees worden verlicht met duizenden lampjes en bijpassende muziek. Regelmatig is er een nieuw thema.

Ben jij nou ook zo enthousiast geworden over Singapore en wil je het zelf gaan ervaren? En zelfs zonder eindeloos uitzoekwerk? Ik stel met plezier een reis op maat voor je samen!   

 Reis Singapore

signature
Close
Villas 1 Awali Background Colour Banana Island 3 (2)

We koppelen je aan de perfecte match…

Elke onvergetelijke reis begint met de juiste reisadviseur aan je zijde.